ביטוח ישיר או סוכן? מה עדיף? – חלק 2

http://www.sva.co.il/, מצלמות אבטחה לבית

אך כיצד נעשית ההבחנה בין מסי ובין בלם שמשחק בליגה הרומנית? לשם כך דרוש סוכן ותיק ומיומן היטב את התחום וייקח בחשבון את כל המורכבויות שיש בתהליך.
כשחוזרים לשאלה, האם זקוקים לסוכן ביטוח, עולה מיד שאלת עלות הפוליסה. פוליסה הוא ההסכם הסטנדרטי בין חברת הביטוח הגדולה למבוטח. בפוליסה מפורטים כל תנאי הביטוח, הכיסויים המובטחים ובאילו תנאים ניתן להפעיל את הביטוח. חשוב מאד למבוטחים להכיר את הפוליסה שלהם על מנת להבין באילו תנאים היא איננה תקפה וישנם רבים כאלה. עלות הפוליסה קטנה במידת מה כאשר אין סוכן ביטוח פרטי באמצע, אלא קשר ישיר לחברות הביטוח. חברות הביטוח הישיר קמו בשנים האחרונות, צברו תנופה אדירה וכמעט הכחידו את ענף סוכני הביטוח.
התשובה לשאלה, תלויה איפה בסוג הביטוח הרצוי. כשמדובר בביטוח רכב, סביר שלחסכון בכסף יש תפקיד מכריע בהחלטה משום שהדברים סטנדרטיים לחלוטין. אם מדובר בעסק מורכב לבניית מדפסות או מלאי של חברת הדפסה על חולצות, רצוי להיעזר בסוכן ביטוח, שיבוא ויכיר את הסחורה ואת מהות העסק, על מנת שלא תקופחו. ככל ניתן לומר, אם אתם רוצים יחס אישי ומישהו לפנות אליו בשעת צרה, אולי עדיף לכם לשלם עוד קצת כסף לסוכן ביטוח אחראי ולקבל כתובת ממשית לפנות אליה ברגע האמת, תאונה או פציעה. בחברות הביטוח הישיר אתה ממתין לשרות לקוחות ובסך הכל מרגיש כפנייה אחת מיני רבות.

tags