קלולס בביטוח

מה אנחנו יודעים על ביטוח? ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח חיים, כולנו פוגשים את צירופי המילים הללו לא פעם. אבל מעטים יודעים לומר על כך יותר ממשפט קצר. כי מה לעשות, איש אינו אוהב לחשוב על הצרות העלולות לפקוד אותו ובטח לא למצוא להן פתרונות בשעות הפנאי המועטות העומדות לרשותנו. כך שאם הזדמן לכם לשבת ולבדוק את כדאיות הביטוח- ודאי מצאתם את עצמכם עוברים מהר מאד לאתר לוח הופעות של עכבר העיר ופשוט יוצאים לבלות. אז הנה כמה מילים קצרות וענייניות, שיעזרו לכם להבין כמה דברים בסיסיים, מבלי להתיש אתכם לגמרי.
כמובן שקצרה היריעה מהלכיל, ולכן נתמקד בביטוח רכב הפעם. לוח הופעות מגניב הערב? מצאתם את הופעת חלומותיכם ויצאתם לדרך? כדאי שתבדקו איזה סוג ביטוח רכשתם לרכבכם, שהרי בביטוח רכב כל העניין עשוי להיות קצת מבלבל. ביטוח הרכב נחלק לשלושה חלקים:
ביטוח חובה- הוא הביטוח הבסיסי ביותר, בלעדיו אסור לכם על פי חוק להוציא את הרכב מהחניה, ותשכחו מסרט, לוח הופעות, נסיעה קצרצרה לסופר או כל דבר אחר. בלי הביטוח הזה אתם לא זזים. זהו ביטוח המכסה כל פגיעה גופנית של נוסעי הרכב או מחוצה לו במקרה של תאונות דרכים. ביטוח מקיף- הוא ביטוח לנזקים העלולים להיגרם לכלי הרכב בשל מקרים שונים (גניבה, פריצה, תאונה). ביטוח צד ג’- (הקרוי בפי גברים רבים "ביטוח לאישה הנוהגת") הינו ביטוח המכסה נזקים שאתם גרמת ברכבכם לצד שלישי.